دریافت فایل pdf راهنمای تدوین و شرایط پذیرش مقالات
راهنمای تدوین و شرایط پذیرش مقالات
مجله حسابداری سلامت
 
حسابداری سلامت، مجله‌ای است با رویکرد علمی پژوهشی که با رسالت توسعه دانش حسابداری، بویژه در بخش‌های عمومی و مؤسسات غیرانتفاعی (از قبیل، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های عمومی و خصوصی)، و شناسایی مسائل حسابداری مرتبط و راه‌حل‌یابی برای آن، مبادرت به انتشار مقاله‌های پژوهشی* و مروری – تحلیلی** در کلیه حوزه‌های حسابداری شامل حسابداری و گزارشگری مالی، حسابداری مدیریت و حسابرسی می‌نماید. کلیه مقاله‌های ارسال شده، پس از داوری تخصصی*** و در صورت تأیید هیأت تحریریه، به چاپ می‌رسد. از کلیه استادان و پژوهشگران گرامی که مقاله‌‌های خود را جهت چاپ به این مجله ارسال می‌نمایند، تقاضا می‌شود به نکات زیر توجه فرمایند:
1- مقاله در محیط نرم افزار Word(حاشیه ها از بالا 4 ، پایین 5/6، چپ 4 و راست 5 سانتی‌متر) با فونت فارسی
B zar13و فونت انگلیسی Time New Roman 12، فاصله بین خطوط 1 سانتی‌متر و در حداکثر 18 صفحه با چکیده لاتین تایپ شود و از طریق وب‌سایت مجله به نشانی http://jha.sums.ac.irو یا رایانامه مجله به نشانی
jha@sums.ac.ir  یا sums_jha@yahoo.comبه دفتر مجله ارسال شود.
2- مقاله‌های ارسالی باید دارای بخش‌های زیر باشد:
2-1. در صفحه جلد مقاله فقط عنوان کامل مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان (نویسنده مسئول مکاتبات با علامت ستاره مشخص شود)، رتبه علمی و نام موسسه یا دانشگاه و یا محل اشتغال، نشانی و کد پستی، شماره تلفن، نمابر و رایانامه.
2-2. صفحه اول مقاله شامل عنوان و چکیده مقاله به زبان فارسی شامل موضوع مقاله، روش پژوهش، طرح بحث و نتیجه‌گیری (حداکثر 250 کلمه) و واژه‌های کلیدی (حداقل 3 و حداکثر 5 واژه).
2-3. صفحه سوم تا انتهای مقاله شامل مقدمه، بحث و بررسی**** (شامل: بیان مسئله و اهمیت آن، مروری بر پیشینه پژوهش، ادبیات و چارچوب نظری، پرسش‌ها و فرضیه‌های پژوهش، روش پژوهش و تجزیه و تحلیل یافته‌های پژوهش)، نتیجه‌گیری، محدودیت‌های پژوهش و ارائه پیشنهادها و فهرست منابع و مآخذ.
3- منابع مورد استفاده در متن مقاله داخل پرانتز به صورت ( نام و نام خانوادگی، سال) ذکر شود. در صورت لزوم شماره صفحه یا صفحات منبع مورد استفاده نیز در داخل پرانتز بعد از سال آورده شود. تمام واژه‌های لاتین از جمله نام نویسندگان با ذکر شماره در متن، در بخش یادداشت‌ها قبل از منابع آورده شود. فهرست منابع و ماخذ در پایان مقاله به ترتیب الفبا و بدون شماره و به صورت زیر آورده شود:
 
3-1. کتاب: نام خانوادگی مولف، نام (سال انتشار). عنوان کتاب با حروف ایتالیک. ] نام و نام خانوادگی مترجم]، محل نشر، ناشر ]تاریخ ترجمه[.
3-2. مقاله: نام خانوادگی، نام (سال انتشار). ‹‹عنوان مقاله داخل گیومه››. نام نشریه با حروف ایتالیک. دوره یا جلد، شماره صفحه یا صفحات.
نکته: اگر بیش از یک نویسنده وجود داشته باشد، باید بین نام هر یک از آن‌ها از نقطه - ویرگول (؛) استفاده شود.
3-3. در مورد گزارش‌ها و سایر منابع نیز اطلاعات کافی و کامل ارائه شود.
4- مقاله‌های فرستاده شده نباید در مجله‌های فارسی زبان داخل و خارج کشور چاپ شده باشد. همچنین، نباید به صورت همزمان به مجله دیگری ارسال شده باشد.
5- مجله در ویرایش مقاله‌ها، بدون تغییر در محتوای آن، آزاد است.
6- مجله از پذیرش مقاله‌هایی که موارد شکلی و ساختاری یاد شده در این راهنما، در آن رعایت نشده باشد معذور است.
7- مقاله‌های رسیده عودت داده نمی شود.
8- مسئولیت صحت و سقم مطالب مقاله به عهده نویسنده است.
* مقاله‌های پژوهشی به مقاله هایی اطلاق می‌شود که مستخرج از پروژه‌های تحقیقاتی، رساله دکتری یا پایان‌نامه کارشناسی ارشد باشد.
**مقاله‌های مروری تحلیلی به مقاله‌هایی اطلاق می‌شود که حاوی مباحث جدید ادبیات رشته بوده و سهم نویسنده علاوه بر گردآوری، ارائه یک طبقه بندی جدید یا ارائه یک فرضیه و مدل بدیع باشد. مقاله‌های مروری از نویسندگان مجرب و صاحب مقاله‌های پژوهشی در زمینه مورد بحث به شرطی پذیرفته می‌شود که منابع معتبری مستند پژوهشی قرار‌گرفته باشد.
*** داروی مقاله‌ها بر اسال شاخص‌هایی همچون میزان اهمیت موضوع و نیاز جامعه علمی به مطالب مقاله، میزان ارائه نظریه‌ها، مدل‌ها و فرضیه‌های بدیع مقاله، قدرت استدلال علمی نویسنده در طرح موضوع و اخذ نتیجه، متناسب بودن روش تحقیق و فنون تحلیل آماری با ماهیت موضوع و فرضیه‌ها، کیفیت پیشنهادها و راه‌حل‌های ارائه شده در مقاله، میزان استفاده از منابع و مآخذ معتبر، مرتبط و کافی در ارتباط با موضوع مقاله صورت می‌گیرد. بدیهی است که پس از انجام فرآیند داوری و پذیرش نهایی مقالات در هیأت تحریریه گواهی پذیرش چاپ به نویسنده مسئول ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است که مقاله‌های غیرمرتبط با موضوع و هدف مجله و نیز مقاله‌های ترجمه شده اساساً مورد پذیرش و داوری قرار نمی‌گیرد.
****ساختار مقاله در بخش بحث و بررسی متناسب با نوع مقاله تغییراتی خواهد‌کرد.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1390-9-12 12:04        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ